Dobré odpoledne, je čtvrtek 4.6.2020, 13:15. Dnes má svátek Dobroslav, zítra Norbert.

Infrapanely

Sálavé vytápění

Wellina

Celý článek
Výhody infratopení WELLINA® rakouského výrobce společnosti Infrarot Heizysteme GmbH.
Výhody infratopení WELLINA® rakouského výrobce společnosti Infrarot Heizysteme GmbH.

Příjemné a zdravé životní klima:
Pomocí kombinace teplejších zdí, nižší teploty vzduchu, minimální prašnosti a rovnoměrné vlhkosti vzduchu dosahujeme vytvoření příjemnějšího a zdravějšího životního prostředí.

Suché a zdravé zdivo:
Díky obdobnému principu vytápění jako u kachlových kamen, tedy "sálavého způsobu vytápění" dochází k ohřevu vnitřních zdí a příček na nepatrně vyšší teplotu než je teplota vzduchu. Vzduch se od takto ohřátých stěn ohřívá až sekundárně.
Princip je opačný tomu, když z lednice vyndáme sklenici vody do prostředí s teplejším vzduchem a na sklenici se vytvoří vodní kondenzát. Obdobně je tomu i u klasického vytápění, kdy ohříváme vzduch a zdivo je chladnější. Také dochází ke srážení vzdušné vlhkosti na povrchu chladnějšího zdiva, které vlhne a zhoršují se jeho tepelně-izolační vlastnosti. Při sálavém způsobu vytápění jsou teploty vzduchu a stěn opačné a tedy vlhkost teplejšího zdiva je předávána chladnějšímu vzduchu = zdivo je vysoušeno a zlepšují se jeho tepelně-izolační vlastnosti.

Lepší tepelná pohoda:
Většina lidí dokáže vnímat pocit chladu v místnosti například u velkých prosklených oken či výloh. Stejný pocit můžete mít také při pobytu v místnosti s venkovními zdmi v nedostatečné tloušťce, kdy dochází k jejich prochládání. Ačkoliv teplota v místnosti je nastavena optimálně, vy budete mít pocit chladu a je třeba přidat několik stupňů celsia s negativním dopadem na Vaší peněženku. Také konvekční způsoby vytápění s cirkulací vzduchu běžně způsobí rozdíl mezi podlahou stropem cca 5-10°C.
Sálavé infrapanely WELLINA při vhodném umístění rovnoměrně prohřívají celý vytápěný prostor. Rozdíly teplot mezi podlahou a stropem dosahují cca 1°C a tedy na Vás nepůsobí chladné plochy stěn či podlah. Je dosaženo lepší teplené pohody při nižší teplotě v místnosti. Již nikdy studené nohy! Infrapanely nejsou všelék, tepelným ztrátám je třeba v první řadě zamezit.

Vysoká bezpečnost provozu a životnost infrapanelů:
Infrapanely WELLINA splňují přísné podmínky pro udělení certifikátů RW TUV, IGEF, CE, ČSA.
Certifikované řízení jakosti výroby infrapanelu EN ISO 9001:2000 a EN ISO 14001:2004 zaručuje vysokou jakost a spolehlivost.
Bezpečnost provozu je dána také technickým krytím tz. IP. Infra panely splňují krytí IP65 (odolnost vůči nečistotám úplně a vůči tryskající vodě ze všech směrů) při montáži napřímo do krabičky o stejných technických parametrech. Při zapojení do zásuvky přes standardně dodávaný kabel je krytí pouze IP20.

Regulace infrapanelu je řešena externím termostatem spínajícím přívod elektrické energie. S ohledem na vysokou životnost panelu není termostat jeho součástí. Panel neobsahuje žádné mechanické součásti snižující jeho provozní spolehlivost.

Relativně nízké pořizovací náklady a nároky na prostor:
Celý topný systém s infrapanely WELLINA obsahuje pouze topná tělesa, termostaty a přívody elektrické energie.
Žádné další materiálové náklady nejsou potřeba.
Nebudují se komíny, technické místnosti, rozvody vody ve zdech či podlahách, nekopou se přípojky plynu, neplatí se revize a opravy zařízení, nevyměňují se opotřebovaná oběhová čerpadla a ventily, topení lze odmontovat a použít v jiném prostoru a v neposlední řadě lze ušetřit na dekoraci. Infrapanely lze dodat s libovolným motivem či rámem a topení v interiéru "schovat" dle Vašich představ. Topení se pak stane nedílnou součástí Vašich domovů.

Snadná obsluha:
Infratopení WELLINA je obsluhováno prostorovými termostaty libovolného typu s odpovídající proudovou zatížitelností. Je možné použít od běžných mechanických přes digitální až po centrální počítačem řízené jednotky s GSM moduly.

Získání přímotopné sazby D45d:
Infratopení WELLINA splňuje podmínky pro získání přímotopné sazby D45d - 20hodin nízký tarif (NT) a 4 hodiny vysoký tarif (VT). Oproti běžným tarifům je cena za NT cca poloviční a za tuto cenu 20 hodin denně běží celý topný systém a celá domácnost. Spoříme tedy nejen na vytápění, ale i na provozu domácnosti. Za rok lze takto u domácích spotřebičů ušetřit 30 až 40% nákladů na jejich provoz.


This is alternative content.

InfrapanelyPOZOR !!! od září 2013 poskytujeme na výrobky Wellina záruku 90 měsíců.
InfrapanelyKOMBISAUNA - Představení sauny III. Generace. Unikátní koncept spojuje tradiční technologie parních kamen finské sauny a vysoce kvalitní velkoplošné infrapanely Wellina v jedné kabině. OBĚ TECHNOLOGIE tak můžete využívat samostatně i souběžně v JEDNÉ KABINĚ.
InfrapanelyInfratopení Wellina v pořadu TV NOVA. Infratopení Wellina - v pořadu TV Nova. Sledujte Rady ptáka Loskutáka

www.infra-topeni.net
© VILLA HOMES s.r.o.
Editace