Dobré odpoledne, je čtvrtek 4.6.2020, 13:46. Dnes má svátek Dobroslav, zítra Norbert.

Infrapanely

Sálavé vytápění

Wellina

Celý článek
Princip sálavého vytápění


Proč je sálavé teplo příjemnější a levnější než běžné konvekční způsoby vytápění?
Princip sálavého vytápění je velmi jednoduchý a obdobný způsobu vytápění kachlovými kamny. Karbonové vlákno uvnitř panelu průchodem elektrické energie ohřívá povrch panelu na němž vzniká sálání vysokého stupně účinnosti. Sálavé teplo má oproti konvekčnímu způsobu vytápění několik výhod. Sálání ohřívá z větší části stejně jako slunce pouze pevné předměty a nikoliv vzduch (cca 1-2°C). Od ohřátých stěn, podlah, stropů a nábytku se teprve sekundárně ohřívá vzduch. Nedochází tak k cirkulaci vzduchu a nerovnoměrnému rozložení teplot v místnosti, zlepšuje se tepelná pohoda a je tedy možné vytápět místnosti na nižší stupně celsia při zachování příjemného pocitu tepla. Tato vlastnost je jedním z mnoha faktorů úspor energií. Dalším faktorem je efekt vysoušení zdiva, kdy zdivo o vyšší teplotě předává vlhkost okolnímu vzduchu a tím se zlepšují jeho tepelně-izolační vlastnosti. Již nikdy plíseň v domě.

Co je infračervené teplo a je opravdu zdraví prospěšné?
Infračervené teplo je běžnou součástí našeho života, slunce na nás září celým spektrem elektromagnetických vln a infračervená oblast je pouze jeho malou částí.

Infrapanely Wellina při povrchové teplotě cca 90°C sálají na vlnové délce cca 9-10um což je potřebná složka pro lidský organizmus s vlivem na růst buněk organizmu a psychickou pohodu. Toto teplo je samozřejmě vyzařováno ze všech podobně teplých povrchů těles a tedy je běžnou součástí našeho prostředí.

Tepelné vlny a topná tělesa? Nedávný vynález?
Nikoliv. Sálavé teplo je využíváno již mnoho staletí. V posledních staletích v podobě kachlových kamen a v nejbližší minulosti také v podobě topných panelů. Tato zařízení díky levným a nekvalitním konstrukčním materiálům nebyla určena jako hlavní topný systém a své využití nalezla v agro oblasti. Použitím nejmodernějších materiálů, nových poznatků o nejvhodnějších technických parametrech a vypracováním firemního knowhow potřebného pro optimální návrh bylo dosaženo vytvoření nového typu infrapanelu s vysokou účinností, minimální spotřebou elektrické energie a s dlouhou životnosti. V současné době infrapanely Wellina úspěšně nahrazují ostatní elektrické a ve většině případů i plynové vytápění rodinných domů, bytů, kanceláří, hal a ostatních prostor.

Proč jsou tepelné vlny vhodné pro vytápění?
Lepší tepelná pohoda, nízké provozní náklady, suché zdivo bez plísní, minimální cirkulace vzduchu, rozdíl teplot mezi podlahou a stropem do cca 1°C, dlouhá životnost a provozní spolehlivost, perfektní design, minimální prostorové nároky a další výhody přinášejí zákazníkům nový způsob vytápění bez kompromisů.

Jsou rozdíly i mezi různými výrobci infrapanelů?
Ano, rozdíly zde samozřejmě jsou. Levnější konstrukční materiály snižují životnost infrapanelů, odlišné technologické parametry jako je příkon infrapanelů, povrchová teplota nebo odlišná povrchová úprava s nižším sálavým efektem mohou výrazně snížit účinnost infravytápění a zvýšit provozní náklady s minimální životností.

Při výběru Vašeho nového topného systému si vždy nechte ukázat infratopení v praxi a zkontaktujte některé realizace starší 1-2 topných sezon. Také evropské certifikace a historie výrobce ukazuje kvality a správnost volby použití infravytápění. Důležitá je také délka záruky na výrobek a nabízené služby.This is alternative content.

InfrapanelyPOZOR !!! od září 2013 poskytujeme na výrobky Wellina záruku 90 měsíců.
InfrapanelyKOMBISAUNA - Představení sauny III. Generace. Unikátní koncept spojuje tradiční technologie parních kamen finské sauny a vysoce kvalitní velkoplošné infrapanely Wellina v jedné kabině. OBĚ TECHNOLOGIE tak můžete využívat samostatně i souběžně v JEDNÉ KABINĚ.
InfrapanelyInfratopení Wellina v pořadu TV NOVA. Infratopení Wellina - v pořadu TV Nova. Sledujte Rady ptáka Loskutáka

www.infra-topeni.net
© VILLA HOMES s.r.o.
Editace