Dobré poledne, je čtvrtek 4.6.2020, 12:13. Dnes má svátek Dobroslav, zítra Norbert.

Infrapanely

Sálavé vytápění

Wellina

Celý článek
Instalace infrapanelů WELLINA® rakouského výrobce Infrarot Heizsysteme GmbH.


Instalace infrapanelů WELLINA je velice snadná.

Po návrhu technikem společnosti jsou stanoveny potřené příkony a typy infrapanelů. Je určeno jejich optimální umístění s ohledem na stavební dispozice objektu a vybavení interiéru a je zvoleno vhodné umístnění termostatů.

Elektroinstalace a zapojení infrapanelů WELLINA je prakticky identické jako u přímotopného vytápění, pouze s rozdílným umístěním respektujícím princip sálavého vytápění. To znamená výškové umístění kolem středu zdi (obdobně jako ostatní obrazy) a proti delší části místnosti nebo proti zdi s vysokou akumulační schopností. Přesné umístění ovšem vždy konzultujte s odborným technikem. Nevhodným umístěním lze zásadně snížit účinnost vytápění!

Potřebné jističe a průřezy kabelů jsou voleny s ohledem na maximální odběr dané větve. V případě zapojení více panelů na jeden termostat by měl přívodní kabel odpovídat součtu jejich příkonů.

Zapojení infrapanelu do sítě lze realizovat pomocí připojené koncovky na 230V/50hz
s možností montáže za panel kdy neruší pohledový vzhled panelu a umožňuje opakovanou montáž a demontáž panelu. Zásuvku je však potřeba mírně zapustit.
Další variantou je zapojení do krabičky "napřímo" kdy je možné koncovku odstřihnout těsně za koncovkou a zbylý kabel namotat na úchyty. Záruka se tímto neztrácí.

Montáž infrapanelu je zjednodušena přiloženou šablonou v rozměru 1:1 a tedy po přiložení na zeď, zaměření vodováhou a obkreslení čtyř montážních otvorů stačí vyvrtat díry o průměru 8mm. Přiložená montážní sada obsahuje hmoždinky, šrouby a montážní klíč.


Instalace Instalace Instalace


This is alternative content.

InfrapanelyPOZOR !!! od září 2013 poskytujeme na výrobky Wellina záruku 90 měsíců.
InfrapanelyKOMBISAUNA - Představení sauny III. Generace. Unikátní koncept spojuje tradiční technologie parních kamen finské sauny a vysoce kvalitní velkoplošné infrapanely Wellina v jedné kabině. OBĚ TECHNOLOGIE tak můžete využívat samostatně i souběžně v JEDNÉ KABINĚ.
InfrapanelyInfratopení Wellina v pořadu TV NOVA. Infratopení Wellina - v pořadu TV Nova. Sledujte Rady ptáka Loskutáka

www.infra-topeni.net
© VILLA HOMES s.r.o.
Editace